0505 927 7948

Yatak odalarında ahşabın modası yıllar sonra bile asla geçmeyecektir. Çünkü ağacın doğallığı ve sıcaklığı yatak odasının dekoruna her zaman olumlu yansımıştır. Ahşap mobilya üretiminde malzeme ve işçilik kalitesinin rolü son derece önemlidir.

Masif yatak odasında kullanılacak ağaç seçiminde müşteri beklentileri, ortamın iklim şartları ve bütçe belirleyici unsurlardır. Dilerseniz ahşap yatak odası üretiminde kullanılan bu ağaçlardan biraz bahsedelim.

Meşe ağacı göbek odunlu ağaç cinsindendir. Gözenekleri çember şeklindedir. Renk olarak kirli sarı renktedir. Bu renk göbeğe doğru koyulaşır. Boyama ve verniklemeye oldukça elverişli bir üründür.

Gürgen ağacı kesitindeki yıl çemberleri çok net görülmemekle birlikte renkleri sarımsı bazende gri ve beyaza yakın olabilmektedir. Bükülmeye karşı çok dayanıklı olsa da değişen hava koşullarına maruz bir ortamda çalışıp formunda bozulmalar olabilen bir ağaçtır. Bu nedenle kuru ve nemsiz ortamlar için daha uygundur.

Dışbudak ağacı sert ve yoğun yapılı bir ağaç cinsidir. Buna rağmen kolay işlenir bir ağaçtır diyebiliriz. Kuru iklimli yerlerde oldukça dayanıklıdır.

 

.
KAPAT
Etiket Ekle
Eklemek İstediğiniz Kategoriyi Yazın
Blog Haber Kategorisi Ekle
Eklemek İstediğiniz Kategoriyi Yazın