0505 927 7948

Dekorasyon evin her köşesi için önem taşıyan, değer verilmesi, özen gösterilmesi gereken bir konu…

Ev düzenlemek bir yaşam tarzı yaratmaktır. Ayrıntı ve ilgi gerektirir. Bu konuyu banyolarınız için biraz daha ayrıntılı düşünmeniz gerekir. Çünkü banyolar evin diğer odalarına göre daha küçük alanlardır. Minimal kullanımla ferah bir görünüm elde etmeniz gerekir. Estetik ve kullanış bir arada olmalıdır.

Tam da bu noktada ön plana çıkan ilk konu banyo dolaplarıdır. Banyo dolabı nasıl seçilmeli? En kullanışlı malzeme hangisi? Renk kullanımı nasıl olmalı? Gibi birçok sorunun cevabını bu yazımızda bulabileceksiniz.

O hâlde başlayalım…

  • Kullanışlı Banyo Dolapları

Kuşkusuz en kullanışlı banyo dolabı suya, neme ve rutubete en dayanıklı olandır. Bu noktada başvuracağınız birkaç püf noktası var:

-Dolabın ayaklı olması

-Tavana yakın mesafede olmaması (Bu şekilde temizliği de daha kolay olacaktır) ve

-Malzemesinin su, nem ve rutubet etkisini savuşturması

  • Hangi Malzeme Kullanılmalı?

MDF, suya, neme ve rutubete karşı en dayanıklı malzemedir.

Alternatif olarak plastik gövde, membran veya akrilik kapakların da dayanıklı malzemeler olduğunu söyleyebiliriz.

  • Banyo Dolabı Hangi Renk Olmalı?

Banyolar genellikle beyazdır. Minimal kullanım ve ferah görünüm açısından oldukça da doğrudur. Bu sebeple banyo dolapları da genellikle açık tonlarda seçilir. Ancak, burada atlanan çok önemli bir detay var…

Banyo dolaplarının açık tonlarda seçilmesinin en önemli sebeplerinden biri su damlacıkları… Koyu renk kapaklar, sıçrayan su damlacıklarını –ve oluşturduğu lekeleri- net bir biçimde gösterirken, açık renk kapaklar bu durumu kamufle eder.

Bu yüzden, banyoda fark yaratmak ve kontrast yaratmak isteyenler bizce bir kez daha düşünsün…

  • Banyonuz Küçük mü?

Bir an bile düşünmeden yüksek banyo dolabı tercih etmelisiniz. İnce uzun gövde ve bir sürü raf… Bu dolaplar adeta kurtarıcı misyonunu üstlenmek için üretilmişlerdir.

Fonksiyonelliğinin yanında farklı bir şıklık katmak isteyenlere küçük bir tüyo: Banyonuz küçük ama tavanı yüksek mi? O hâlde yüksek dolapları, yerden biraz yukarıda olacak şekilde duvara sabitleyebilirsiniz.

  • Son olarak;

Ölçü almak profesyonellik ve farklı metotlar gerektiren bir iştir. Yanlış alınması faydadan çok zarar ve ekstra masraf getirir. Bu nedenle özel bir banyo dolabı yaptıracaksanız mutlaka profesyonel destek almalısınız.

.
  • Genel
KAPAT
Etiket Ekle
Eklemek İstediğiniz Kategoriyi Yazın
Blog Haber Kategorisi Ekle
Eklemek İstediğiniz Kategoriyi Yazın