0505 927 7948

Bir evin olmazsa olmazı nedir? Şıklık mı? Gösteriş mi? Yoksa rahatlık mı? Önceliğiniz rahatlıksa doğru adrestesiniz. Salaş dekorasyonu çok seveceksiniz…

Öncelikle şuradan başlayalım; Salaşlık dağınıklık veya karışıklık değildir. Tam aksine rahat ve konforlu bir alan yaratmanız için tercih etmelisiniz. O halde birkaç ufak tüyoyla başlayalım…

Puf Minderler

Gününüzü belki bir ofis koltuğunun üzerinde, belki de oturmaya bile vakit bulamayacağınız yerlerde geçiriyorsunuz. O zaman gelin evinizde biraz daha ferah ve koşar adımlarla gitmek isteyeceğiniz alanlar oluşturalım. Kitap okuyacağınız, yayılıp müzik dinleyeceğiniz, hatta dostlarınızı ağırlayacağınız, keyifli, puf minderlerle çevrelediğiniz bir köşeniz olsun.

Hamak

Başlığı görünce aklınıza muhtemelen serin, sessiz, sakin bir dış mekân geldi. Salaş dekorasyon bu huzuru iç mekâna taşımak için harika bir tercih.

Huzurla dinlenebileceğiniz bir hamak köşesi evinizde hem farklı, hem de keyifli bir şıklık yaratacaktır.

Mumlar

Mumların mistik olduğu kadar sakinleştirici bir havası da vardır. Loş bir aydınlatma eşliğinde kullanacağınız mumlar dekorasyona renk katacaktır.

Loş Aydınlatma

Loş ışığın da en az mumlar kadar rahatlatıcı bir etkisi vardır. Eğer kapalı bir balkonunuz varsa loş ışıklı ampullerle huzur abidesi yaratabilirsiniz.

Minimal Ortam

Dekoratif eşyaları büyük ebatlarda seçmemeye özen gösterin. Daha da önemlisi çok fazla dekoratif öge kullanmayın. Karmaşık görünüm göz yorucudur. Salaş dekorasyonun olmazsa olmazı ‘az ve öz’ olmasıdır.

Eskitme Objeler

Eskitme eşyaları, hatta eski eşyaları mutlaka kullanın. Çünkü içlerinde yaşanmışlık barındırırlar. Ruhu vardır. Bu da salaş dekorasyonun tabiatına birebir uygundur. Vintage ve retro ögeleri tercih edebilirsiniz. Hatta evinizdeki bazı eşyaları boyama teknikleriyle dönüştürebilirsiniz.

Son olarak;

Halat, poster ve çerçeve kullanmanız hem rustik hem de grunge bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Her zaman söylediğimiz gibi eviniz ruhunuzun yansımasıdır. Özgür bir ortam oluşturmanız sizi daha mutlu, daha keyifli bir insan haline getirir.

Siz de kendinizi salaş dekorasyonun serbest dünyasına bırakın ve evinizin tadını çıkartın…

.
  • Genel
KAPAT
Etiket Ekle
Eklemek İstediğiniz Kategoriyi Yazın
Blog Haber Kategorisi Ekle
Eklemek İstediğiniz Kategoriyi Yazın