0505 927 7948

Evinizi ruhunuzu yansıtarak tasarlarsınız. Yaşam alanınızın her köşesi ve her objesi aslında ruhunuzun birer yansımasıdır.

Ev dekorasyonu yalnızca neyin nerede duracağına karar vermek değildir. Aslında yaşam tarzınızın önemli bir parçasını belirlemektir.

İşte renkler de tam bu noktada devreye girer. Peki, hangi renk hangi karakteristik özellikleri barındırır? Hangi renkler daha canlı, hangi renkler daha dingindir? Siz hangi rengin insanısınız ve en önemlisi ev dekorasyonunda hangi renkleri kullanmalısınız?

Başlıyoruz…

  • Ofis ortamı ve konsantrasyon: Yeşil

Yeşil=Full konsantrasyon… Özellikle çay yeşili gibi yalın ve yumuşak yeşiller…

Yeşil zihni arındıran, hâliyle yaratıcılığı arttıran bir renktir. Odaklanma sorununuz varsa ve çalışma ortamı istiyorsanız, evinizin rengi yeşil olmalı.

  • Huzurlu ve dingin: Mavi

Mavi=Huzur… Her tonu huzurlu ve dingin bir ev için idealdir. Ben hem huzur, hem de biraz daha enerji istiyorum diyorsanız yapmanız gereken tek şey tonu birazcık daha koyultmak. Örnek vermek gerekirse; Gece mavisi, kobalt mavisi, Pers mavisi…

  • Mutlu ve enerjik: Sarı

Sarı=Pozitif… Güneş’i düşünün. Işıldadığı an kötü giden bir günü baştan aşağı güzelleştirir, kasveti kırar, enerjiyi yükseltir.

Kolayca yenilenmenizi sağlayacak ve modunuzu yüksek tutacak bir ev dekorasyonu hayal ediyorsanız, sizin renginiz sarı…

  • Ağırbaşlı: Nötr Renkler

Nötr renkler=Sadelik… Dengeli, huzurlu ve yalın bir ev hayal ediyorsanız nötr renkleri tercih etmelisiniz. Krem rengi, geçişli griler ve bej, bu dekorasyon tipinde en çok tercih edilen renkler…

  • Güçlü: Mor

Mor=Asalet… Mor, kraliyetlerde en çok kullanılan renklerden biriydi. Nedeni açık ve basit: Güçlü olması…

Özgüveninizi yüksek tutacak, güvenli ve güçlü hissedeceğiniz bir ev hayal ediyorsanız morun çarpıcılığını denemelisiniz.

  • Pozitif: Pembe

Pembe=Mutluluk… Pembeyi sadece çocuk ya da genç odalarıyla özdeşleştirmeyin. Pembenin enerjisi herhangi bir kalıba sığmayacak kadar farklıdır. Pespembe bir eviniz olsun demiyoruz ama gülümseyen bir evim olsun diyorsanız, her odaya pembe dokunuşlar yapmaktan çekinmeyin.

  • İştahlı: Kırmızı

Kırmızı=Canlılık… Kırmızı canlıdır, mutlu eder ve iştah açar. Aynı zamanda ddialıdır, dışa dönüktür ve hemen göze çarpar. Basit bir dokunuşla dahi çarpıcı bir görünüm kazanabilir. Dilerseniz kırmızı bir duvarın önüne sade bir çiçek dalı koyup deneyin, pişman olmayacaksınız…

.
  • Genel
KAPAT
Etiket Ekle
Eklemek İstediğiniz Kategoriyi Yazın
Blog Haber Kategorisi Ekle
Eklemek İstediğiniz Kategoriyi Yazın